Nejčastější dotazy

Nahoru

Jaké rozhraní používá hlasová služba IPVOX ?

Hlasové služby IPVOX používájí pro VoIP připojení rozhraní protokolu SIP, odpovídající normě IETF, RFC3261.

Nahoru

Platí se měsíční paušál ?

Ne. Platíte pouze za to, co provoláte.

Nahoru

Je možné někde zjistit ceny volání do zahraničí a tarify pro Českou republiku?

Kompletní ceník volání a tarifů je uveden v sekci Ceník. Tento ceník je pravidelně aktualizován dle oznámených změn ze strany ostatních telefonních sítí.

Nahoru

Jaké audiokodeky služba IPVOX podporuje ?

Seznam podporovaných kodeků není uzavřený. V současné době podporujeme tyto kodeky: G.729, GSM, G.711a (PCMA) a G.711u (PCMU). Pořadí odpovídá doporučovanému pořadí pro co nejmenší datovou zátěž Vašeho připojení k Internetu.

Nahoru

Jak s neprovolaným kreditem ?

Neprovolaný kredit propadne po 12 měsících od připsání poslední platby.

Nahoru

Mohu službu IPVOX používat i ve firmě ?

Ano. Službu IPVOX ocení i firmy. V případě zájmu mohou firmy využívat i standardního POSTPAID režimu, tedy pravidelné měsíční fakturace za uskutečněné hovory. Prostřednictvím IP adaptérů je možné připojit stávající pobočkové ústředny. Pro ISDN linky jsou ale třeba speciální adaptéry, kontaktujte nás a my pro vás vymyslíme řešení.

Nahoru

Budu dostávat výpis každý měsíc?

Zákazníci IPVOXu standartně nedostávají výpis hovoru tištěnou formou. Výpis hovorů si mohou zákazníci IPVOXu vytisknout nebo uložit v elektronické podobě, prostřednictvím svých účtů u IPVOX. Pokud však zákazníci na tištěné podobě podrobného výpisu hovorů budou trvat, může jim být zasílám současně s tištěnou fakturací. Upozorňujeme, že tato doplňková služba není bezplatná.

Nahoru

Poskytuje IPVOX detailní výpis volání?

Ano. Po přihlášení na Váš účet u IPVOX si můžete vytisknout nebo uložit v elektronické podobě podrobný výpis uskutečněných hovorů.

Nahoru

V jakých časových intervalech je služba účtována ?

Většina hovorů služby IPVOX je účtována sekundovými tarify od počátku hovoru. V praxi to znamená, že pokud je cena za 1 minutu 0,52 Kč a hovor byl v délce 10 sekund, cena za provolaný hovor je vypočtena z následujího vzorce: (0,52/60)*10=0,09 Kč [zaokrouhleno nahoru]. Hovory na informační linky, audiotextové služby a loterii jsou účtovány minutými tarify.

Nahoru

Jaké potřebuji připojení k internetu pro IP telefonii ?

Pro bezproblémové používání služby IPVOX potřebujete internetové připojení : A.) minimálně 64 kbit/s při použití kodeku G.729 za předpokladu, že konektivitu používáte i pro běžné brouzdání po netu. Samotný audiokodek spotřebuje celkem 24 kbit/s pro každý směr, tzn. 24 kbit/s příchozí kanál, 24 kbit/s odchozí kanál jednoho hovoru, takže pokud máte vyčleněnou konektivutu jen pro IP telefonii, stačí vám zmíněných 24 kbit/s. B.) minimálně 128 kbit/s při použití kodeku G.711 pro každý hovor, opět za předpokladu, že IP telefonie poběží na společné konektivitě s brouzdáním po netu. Samotný audiokodek G.711 spotřebuje celkem 80 kbit/s pro každý směr, tzn. 80 kbit/s příchozí kanál, 80 kbit/s odchozí kanál jednoho hovoru, takže pokud máte vyčleněnou konektivutu jen pro IP telefonii, stačí vám zmíněných 80 kbit/s. Odezva spojení mezi účastníky by neměla přesáhnout 150 ms. Rychlost a odezvy spojení by měly být stabilní.

Nahoru

Mohu si převést telefonní číslo od jiného poskytovatele ?

Ano, převod telefonního geografického čísla od jiného operátora je možný.

Nahoru

Je možné prostřednictvím služby IPVOX faxovat ?

Faxové služby síť IPVOX umožňuje s použitím VoIP brány a routeru SPA2102 nebo VoIP brány PAP2T od firmy Linksys.Technický popis zařízení najdete na webových stránkách v záložce e-shop.

Nahoru

Neprošlo mi dobití kreditu přes kreditní kartu s odpovědí, že autorizace byla odmítnuta. Co s tím mám dělat ?

Problém je zpravidla na Vaší kartě. Důvodů, proč Vaše platba nebyla přijata může být několik: 1. Nemáte na Vaší platební kartě povolené platby přes internet. Postup : obraťte se na Vaši banku a potřebnou funkci karty se nechte zprovoznit 2. Platba Vám nebyla povolena z důvodu překročení měsíčního/týdenního/denního limitu. Postup: zkuste to později v novém limitním období 3. Nemáte na účtu v bance dostatek financí. Postup: ověřte si stav Vašeho bankovního účtu

Nahoru

Kde všude mohu využívat službu IPVOX ?

Kdekoli na světě, kde máte k dispozici internet s odpovídající konektivitou a latencí. Upozorňujeme, že dle platné legislativy, není možné používat veřejné české telefonní číslo mimo příslušnou oblast, tzn. mimo Českou republiku resp. u geografických telefonních čísel mimo příslušný kraj.

Nahoru

Lze volat ze sítě IPVOX na pevné linky, případně mobily a naopak ?

Ano, ze sítě IPVOX, lze volat na všechny pevné a mobilní linky, včetně volání do zahraničí. Uživatel nebo správce telefonního účtu si může nastavit, zda omezí volání jen v bezplatném režimu, tzn. jen v síti IPVOX a v sítě partnerů nebo povolí volání navíc na české pevné a mobilní linky nebo ponechá nastavení bez omezení a tudíž uživatel bude moci volat neomezeně po celém světě. Do sítě IPVOX se dovoláte ze všech pevných i mobilních sítí nejen z ČR, ale i z celého světa vždy a to i v případě, že uživatelské číslo má nastaveno jen bezplatnou zónu.

Nahoru

Jaká je tarifikace u služby IPVOX?

Tarifikace u služby IPVOX je 1+1, to znamená, že Váš hovor je účtován již od první sekundy.

Nahoru

Proč musím mít nabitý kredit když volání v síti IPVOX je zdarma?

Volání v síti IPVOX a do partnerských sítí je zdarma. Kredit je na volání ze sítě IPVOX na pevnou linku nebo mobilní telefon. Zároveň si dobitým kreditem udržujete své telefonní číslo. Klesne-li stav vašeho účtu na 0 a v tomto stavu bude déle než 12 měsíců, je to pro nás signál, že máme zrušit účet i telefonní číslo. Pro zachování funkčnosti Vašeho telefonního čísla je třeba ho jednou ročně dobít částkou min. 300 Kč.

Nahoru

Jaké údaje potřebuji pro připojení VOIP telefonu, brány?

PROXY server: sip.ipvox.cz login: zpravidla se uvadí telefonní čislo heslo: má min.6 znaků bez diakritiky

Nahoru

Umožňuje IPVOX testační provoz bez nutnosti nabití kreditu ?

Neumožňuje, ale postačí dobití kreditu 300,- Kč na zahájení provozu.